ЕПИДЕМИОЛОГОТ ПОЗНАТ ПО ЦРНИТЕ ПРОГНОЗИ ИЗНЕНАДИ СО ОХРАБРУВАЧКА ИЗЈАВА: Фаучи говореше за Омикрон


Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон изјави дека починал најмалку еден пациент кај кого била потврдена новата варијанта на коронавирусот, омикрон. – За ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Велика Британија е забележан првиот смртен случај од сојот омикрон на коронавирусот, соопштил денеска премиерот на таа земја, Борис Џонсон. “За жал, омикрон ...
| | веќе видена | слични

Најмалку едно лице е починато од новиот омикрон-сој на коронавирусот во Велика Британија, објасни премиерот Борис Џонсон при посетата на клиника за вакцинација ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Омикрон, кој е регистриран во повеќе од 60 земји, е „многу висок“ глобален ризик и има индикации дека е отпорен на вакцината, но недостасуваат податоци за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 714 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕПИДЕМИОЛОГОТ ПОЗНАТ ПО ЦРНИТЕ ПРОГНОЗИ ИЗНЕНАДИ СО ОХРАБРУВАЧКА ИЗЈАВА: Фаучи говореше за Омикрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: