Потврден првиот случај на „Омикрон“ во Хрватска


Најмалку едно лице е починато од новиот омикрон-сој на коронавирусот во Велика Британија, објасни премиерот Борис Џонсон при посетата на клиника за вакцинација ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Омикрон, кој е регистриран во повеќе од 60 земји, е „многу висок“ глобален ризик и има индикации дека е отпорен на вакцината, но недостасуваат податоци за ...
| | веќе видена | слични

Во Велика Британија е забележан првиот смртен случај од омикрон сојот на коронавирусот, соопштил денеска премиерот на таа земја, Борис Џонсон. "За жал, омикрон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон утринава потврди дека едно лице починало како последица на заразување со Омикрон сојот. Веста доаѓа откако беше откриено дека ...
| | веќе видена | слични

Ставовите на научниците во врска со новиот омикрон сој се поделени, но повеќето се согласни дека е неопходно да поминат уште неколку недели за да се донесе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 18 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира голем анти - владин протест. Извршниот комитет на партијата донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се ...
сите 646 | | | веќе видена

Финска и Шведска сакаат да влезат во НАТО, а Турција е против тоа, па е можно да биде исфрлена од НАТО, вели колумнистот на Си-ен-ен, Дејвид Анделман. Тој ...
сите 627 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 480 | | | веќе видена

Потребни нѝ се, живи, украински херои, рече украинскиот претседател Володимир Зеленски за украинските борци од Азовстал. Украинската војска измината ноќ ...
сите 187 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 123 | | | веќе видена

Информацијата за почеток на Стратешкиот дијалог меѓу Република Северна Македонија и Соединетите Американски Држави, е една од точките што ќе ги разгледува ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потврден првиот случај на „Омикрон“ во Хрватска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: