Калајџиев: Маричиќ да објасни како тоа ќе има меѓународни истраги за пресудени предмети


Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
| | веќе видена | слични

Во изјава за МКД.мк адвокатката Ивановска вели дека на „Монструм” нема да донесе ништо ново, туку само ќе ја оживее болката кај родителите што ги загубија ...
| | веќе видена | слични

 Причината зошто ја пролонгира средбата со неговиот колега од земјава Агим Нухиу и директорите на затворите, засега не е позната. Откако Салаху тврдеше дека ...
| | веќе видена | слични

Ревизијата е чист политички договор и нема да донесе ништо ново за случајот „Монструм". Ваков е ставот на оштетените во предметот за петкратното убиство кај ...
| | веќе видена | слични

„Диво Насеље“, „Монструм“, „Алфа“ и „Малиот Алмир“ се случаите за кои е назначено дека ќе има меѓународен мониторинг во договорот што го потпишаа премиерот ...
| | веќе видена | слични

Пресудите за „Диво насеље“, „Монструм“, „Алфа“ (за убиството на полицаец од единицата „Алфа“ кај ПМФ во Скопје) и „Малиот Алмир“ се случаите за кои е назначено ...
| | веќе видена | слични

„Диво Насеље“, „Монструм“, „Алфа“ и „Малиот Алмир“ се меѓу судските случаи ставени во договорот што го потпишаа лидерот на СДСМ Зоран Заев и претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот мониторинг на неколку судски случаи како „Диво Насеље“, „Монструм“, „Алфа“ и „Алмир Алиу“, која ја договорија Зоран Заев и Африм Гаши како дел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 329 | | | веќе видена

Владата попладнево на трета седница донесе одлука за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во основните училишта во услови на ...
сите 312 | | | веќе видена

ПЕТКОВ НА СРЕДБИ СО МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧАРИ Македонскиот премиер Димитар Ковачевски на својата прва средба со својот бугарски колега Кирил Петков во Скопје ...
сите 481 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 442 | | | веќе видена

Нема лошо да ѝ стане на државата ако ние го прифатиме бугарското малцинство како уставна категорија, порача лидерот на ДУИ Али Ахмети на прес-конференција по ...
сите 354 | | | веќе видена

Владата преку ЕСМ ќе го стабилизира пазарот на топлинска енергија, откако во решавањето на проблемот не се вклучија Градот Скопје и општините. Министерот за ...
сите 511 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 236 | | | веќе видена

Бајката на Холандија на Европското ракометно првенство 2022 година продолжува, откако Холанѓаните вечерва ја совладаа и Португалија, и со две победи продолжија ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Калајџиев: Маричиќ да објасни како тоа ќе има меѓународни истраги за пресудени предмети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: