СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ со враќањето на Ставрески докажа дека не се поместени ниту милиметар од режимската матрица


ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски не бележи никакви промени. Во Белиот дворец е присутна истата режимска матрица на Никола Груевски. Вистински доказ ...
| | веќе видена | слични

Табелата на „Транспаренси интернешнал“ за индексот на корупција од 2004 до 2020 година покажува како се движела корупцијата во време на владеењето на СДСМ и ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот Александар Бежоски, има свој блог на кој е активен уште од времето кога требаше да се крене гласот за демократија. Во последната колумна е прилично ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бучковски зборува за неизвесност, додека Владата е сигурна дека само што не сме добиле датум за преговори. Бучковски со истиот наратив како Заев пред две ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Очекувам земјата да ги започне преговорите со ЕУ за нешто повеќе од една недела од денеска, затоа што тоа го заслужи не само поради реформите, туку едноставно, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на неговиот ментор Никола Груевски, тие двајца одлучноста да се европеизира земјата преку почетокот на преговорите и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во денешната изјава за медиуми во Штип, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на новинарско прашање во врска со незадоволството и ставовите на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на прашања за медиумите од посетата во Штип, ја коментираше новата коалиција во која влезе и Алтернатива и ...
| | веќе видена | слични

– Ние ги споделуваме тие вредности со ЕУ и навистина ова е крајно време ЕУ на дело да ги покаже своите вредности и да ги напушти оние хегемонистички барања на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 548 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 469 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 651 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ со враќањето на Ставрески докажа дека не се поместени ниту милиметар од режимската матрица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: