Регионална конференција „Обновен наратив за забрзана интеграција во ЕУ“


Регионална конференција „Обновен наратив за забрзана интеграција во ЕУ“ ќе се одржи денска во Скопје во организација на Алијансата на либерали и демократи за ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Доколку Парламентот денеска ја одобри новата бугарска влада, Кирил Петков ќе го замени бугарскиот претседател Румен Радев како претставник на Бугарија на ...
| | веќе видена | слични

На прашањето како би го решил спорот меѓу Македонија и Бугарија доколку добие мандат за состав на новата влада, новиот лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски вели: ...
| | веќе видена | слични

Новиот лидер на СДСМ невешто го избегна одговорот на едно од клучните прашања за македонскиот народ, поврзано со спорот со Бугарија. На прашањето дали неговите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кирил Петков, кој се очекува утре да биде избран за нов бугарски премиер, ќе го замени претседателот Румен Радев како претставник на земјата на последиот за ...
| | веќе видена | слични

Како што јави дописникот на МИА од Софија, претходно беше планирано на последниот совет Бугарија да ја претставува претседателот на Бугарија Румен Радев. ...
| | веќе видена | слични

САД ја повикаа Европската унија да одреди датум за почеток на преговори и за Албанија и Македонија, без да ги одвојуваат. „И Албанија и Македoнија донесоа ...
| | веќе видена | слични

Новата бугарска Влада, чиј премиер ќе биде Кирил Петков, ќе усогласи заеднички став со коалициските партнери, но прецизира дека од добрососедството многу ...
| | веќе видена | слични

Бугарската позиција во однос на Македонија останува таква каква што е, но ќе се надгради, најави Кирил Петков кој ќе предводи новата бугарска влада откако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 299 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан му честитал за мудроста при ...
сите 239 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица осомничени за кривично дело Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, а за ...
сите 94 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регионална конференција „Обновен наратив за забрзана интеграција во ЕУ“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: