Бројот на активни случаи намален од 8.000 на 6.000, регистрирани 355 новозаразени

Во текот на претходното деноноќие беа регистрирани нови 355 случаи на коронавирусот од направени 3.042 тестирања или 11,6 отсто, што е во рамките на просекот ...
| | веќе видена | слични
12 копии
2 копии
2 копии

Професорот Дејан Трајковски кој на Фејсбук редовно ја анализира состојбата со Ковид-19 во последната објава тврди дека најдобра стратегија во борбата со новиот ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата на коронавирусот трае веќе две години, до ден-денес практично се знае сѐ за симптомите на заразата и начинот на нејзиното пренесување. Нови ...
| | веќе видена | слични

Звучи радикално, ама решението е директно изложување на омикрон на вакцинираните или прележаните под 50 години, вели проф. Даниловски за Нова Македонија.Секоја ...
| | веќе видена | слични

Епидемиологот, проф. д-р Драган Даниловски за Нова Македонија вели дека се потребни директни контати со вирусот на оние под 50 години, кои немаат хронични ...
| | веќе видена | слични

Анализирањето на напредокот според нивоата на приходи на земјите ги истакнува разликите во светот: повеќето од администрираните дози биле во земји со повисоки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за правда Никола Тупанчески во гостувањето на Топ тема на Тeл,а се осврна на активностите кои се преземаат од страна на министерството за ...
сите 335 | | | веќе видена

Џафери со својот примитивизам и насилие остава трауми врз вработените кои ги малтретира, потребна е казна веднаш.Односот на Талат Џафери со вработените во ...
сите 272 | | | веќе видена

Во моментов почетната плата на просветните работници е 24 800 денари . Ако на таа сума се додадат 15 % таа би изнесувала околу 28 000 денари , а просечната ...
сите 274 | | | веќе видена

Бројот на луѓе кои страдаат од Ковид-19 во Северна Кореја се искачи на речиси 1,5 милиони, а експертите велат дека ќе следи катастрофа во земјата доколку не се ...
сите 212 | | | веќе видена

Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија денеска ќе одржи координативна седница, на која ќе биде разгледана одлуката на Српската ...
сите 427 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на активни случаи намален од 8.000 на 6.000, регистрирани 355 новозаразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: