Утре и задутре врнежи од дожд и снег

14 копии

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено. Во југозападните делови со сончеви периоди. Претпладне во источните делови, освен на повисоките планини ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вечерва снег врне на речиси сите повисоки места и планини во Македонија. Според видео камерите достапни во нашите туристички центри јасно се гледа дека вечерва ...
| | веќе видена | слични
3 копии
12 копии

До крајот на денот врнежите ќе се преместуваат кон источните делови и до изутрина само локално ќе заврнува. Преку ноќта ветерот ќе премине во северен . Утре , ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-ВМРО-ДПМНЕ нема добиено покана од Владата да има претставници во работните групи со Бугарија, а доколку и добие покана опозициската партија нема да учествува ...
сите 151 | | | веќе видена

Предлог за македонски амбасадор во Бугарија се очекува во следните денови . По скоро две години празно амбасадорско место, шефот на дипломатијата Бујар Османи ...
сите 560 | | | веќе видена

Селекцијата на Црна Гора која беше во нашата група продолжува со одличните настапи на Европското првенство, па денес на почетокот на втората фаза од ...
сите 288 | | | веќе видена

Сомневањата на Русија дека Западот подготвува провокација во Украина добиваат потврда со најновите испораки на оружје и воени инструктори од Велика Британија и ...
сите 346 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре и задутре врнежи од дожд и снег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: