За прв пат заеднички настап на фирмите од регионот


Скопје во следните четири дена е домаќин на Неделата на Централно европскиот договор за слободна трговија – ЦЕФТА 2021, на која, како што е најавено ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Западен Балкан не е богата област. Ние живееме во економии во развој, а економиите во развој не го прават менталното здравје приоритет“, ова вчера го посочи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регионалната канцеларија за младинска соработка – (RYCO), Државниот министер за млади и деца на Албанија и Министерството за образование и спорт на Албанија го ...
| | веќе видена | слични

Предизвиците за менталното здравје на младите луѓе од земјите на Западен Балкан се бројни, тема што се’ повеќе привлекува внимание, а во Тирана на едно место ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Европската комисијата ја разгледува можноста да ги вклучи земјите од Западен Балкан, вклучувајќи ја и Северна Македонија во зоната “роаминг како дома” на ЕУ, ...
| | веќе видена | слични

- По иницијативата која ја предложив викендов за бесплатен роаминг Западен Балкан во ЕУ во денешниот разговор со комесарот Оливер Вархеји добив одговор дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 714 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За прв пат заеднички настап на фирмите од регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: