Што пропушти на Радио МОФ?

Марко Лазов е уметник што изработува 3Д карактери за ААА гејминг индустријата. Со 3Д уметноста започнал пред три години кога се запишал на M3DS академијата. ...
| | веќе видена | слични

Ана Попоска од Битола е самоука уметница која годинава заврши средно образование, но наместо да продолжи на факултет, таа реши целосно да се посвети во својата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер, Артан Груби објави фотографии и видеа од синоќешниот концерт по повод прославата на годишнината од Охридскиот рамковен договор. Дождот не ...
сите 162 | | | веќе видена

Инвестицијата на германскиот производител на автомобили на електричен погон „Е-Го“ во технолошко индустриско-развојната зона во Тетово се проценува на околу ...
сите 123 | | | веќе видена

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа. Консултациите инаку, се започнати од 2020 година, напоредно со ...
сите 152 | | | веќе видена

Зеленски има остра порака до руските војници во врска со нуклеарната централа во Запорожје.Украина конкретно ќе ги ликвидира руските војници кои пукаат во ...
сите 311 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што пропушти на Радио МОФ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: