ВМРО ДПМНЕ: Центарот за комуникации на СДСМ најмалку треба да пишува за режим, бидејќи во СДСМ на големо владее


Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Она што е суштина во тој програмски документ кој што ќе стане денес и достапен за јавноста, планираме да го преведеме покрај македонски да го има и на ...
| | веќе видена | слични

Она што е суштина во програмскиот документ, кој ќе биде преведен на повеќе јазици, е да ги поставиме основните 16 точки по кои сметаме дека треба да се развива ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членството на СДСМ виде со кого си има работа, виде дека всушност партијата им е заробена и претворена во приватна компанија на кланот Заеви, велат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера Заев ја заврши фарсата во СДСМ и го постави својот пиун Ковачевски. Токму Ковачевски е тој кој што треба да биде спроведувач на заевизмот. Членството на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Траорната атмосфера во СДСМ покажува дека ниту членството им е задоволно што партијата доби за претседател пиун на Зоран Заев. Ковачевски е пиун на Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични

Веднаш по изборот на Димитар Ковачевски за нов лидер на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ испрати соопштение во кое не му ја честиташе победата на новиот противник на Мицкоски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ 4 години ветуваат еден единствен проект за недела неработен ден, а во реалноста работниците тонат во сиромаштија. Поради неспособноста на власта ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во денешното гостување во радио подиумот на Лидер зборуваше за сите актуелни теми, како и за можниот датум ...
| | веќе видена | слични

Според него за ова има документација.-Тоа е вистината. Но, очигледно е ова направено на одење. Некако тивко, што кажува дека се обидуваат да ќарат на одење и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 647 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 205 | | | веќе видена

Владата попладнево на трета седница донесе одлука за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во основните училишта во услови на ...
сите 294 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 234 | | | веќе видена

СДСМ реагира по средбата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со бугарскиот премиер, Кирил Петков. „Мицкоски вчера се силеше а денес молк, зошто не ги ...
сите 97 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 36 | | | веќе видена

Лицемерието на Левица, како и секогаш е пуштено на најјако, кога се работи за вас и за вашиот гуру Христијан Мицкоски за да дојдете на власт некои работи не ви ...
сите 527 | | | веќе видена

Дипломатската турнеја на Блинкен е планирана поради загриженоста на Украина и нејзините западни сојузници за распоредувањето на десетици илјади руски војници ...
сите 310 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО ДПМНЕ: Центарот за комуникации на СДСМ најмалку треба да пишува за режим, бидејќи во СДСМ на големо владее

Од:
До кого (е-маил):
Порака: