ПОТОП ВО ХРВАТСКА! Сплит под вода, затворени некои патишта во Далмација (ФОТО+ВИДЕО)


Силен дожд утрово паѓа на Јадранот, а многу улици во центарот на Сплит се поплавени. Хрватскиот автомобилски сојуз ХАК предупредува дека патиштата низ ...
| | веќе видена | слични

Обилен дожд со грмотивици утрово го погоди Јадранот, а врнежи се најавуваат во текот на целиот ден.Многу улици во центарот на Сплит се поплавени, а како што се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Пороен дожд следен со грмотевици и град утринава го зафати Сплит, а невремето за неполн час ги поплави улиците од градот, поради што на терен мораа да излезат ...
| | веќе видена | слични

По вчерашната сончевата сабота, во Хрватска утринава има сосема поинаква слика - облачно и врнежливо време, со снег не само на планините, туку на некои места и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Деновиве завршува најцрното поглавје во историјата на Мариупол. Украинските борци ја напуштија фабриката за челик Азовстал по речиси тримесечен отпор. Тоа е ...
сите 364 | | | веќе видена

Активната блокада во Собрание е многу значајна за нас затоа што ги блокираме сите штетни политики кои власта сака да ги преземе и тука се закони и некои ...
сите 73 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 281 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 868 | | | веќе видена

Имаше нешто недокажано во вчерашната забелешка на премиерот Кирил Петков, го коментира потпретседателката на Бугарија Илијана Јотова барањето на бугарскиот ...
сите 699 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 342 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОТОП ВО ХРВАТСКА! Сплит под вода, затворени некои патишта во Далмација (ФОТО+ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: