Промените видливи градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ за еден месец започнаа со градба градинки, училишта, улици, спортски терени


Започнаа со реализација на голем дел од ветените над 14 илјади проекти во програмите за локалните избори. Граѓаните се сведоци на секојдневните активности на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
4 копии

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски на својата официјална страна на фејсбук напиша дека е реализирано уште едно ветување од неговата изборна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стефковски истакна дека во периодот откако стапил на функцијата градоначалник, тој и неговиот тим започнале интензивно да се грижат за она што претставувало ...
| | веќе видена | слични

Подобрувањето на хигиената во општина Гази Баба е појдовната точка од кадешто градоначалникот Бобан Стефковски го започна четиригодишното раководење на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски, утрово беше гостин во ,,Утрински брифинг” на СлободнаТВ. Стефковски истакна дека во периодот откако ...
| | веќе видена | слични

Подобрувањето на хигиената во општина Гази Баба е појдовната точка од кадешто градоначалникот Бобан Стефковски го започна четиригодишното раководење на ...
| | веќе видена | слични

Опасност од затворање и претстои на градинката „Пеперутка“ во Стајковци, која се отвори минатото лето, а во септември ги пречека првите дечиња. Проблемот е во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 284 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 242 | | | веќе видена

Високиот претставник на германскиот Бундестаг за Западен Балкан, Мануел Сарацин во Скопје изјави дека а ко Македонија го отфрли францускиот предлог, друг може ...
сите 169 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 165 | | | веќе видена

Да не се разбереме погрешно, ова не е став дека либерално-демократскиот свет е пред колапс. Напротив, дека центарот на влијание и одлучување, а со тоа и ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промените видливи градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ за еден месец започнаа со градба градинки, училишта, улици, спортски терени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: