Сообраќајот во земјата се одвива непречено

15 копии

Забрана за тешки моторни возила утрово има на патните правци Маврово – Жировница и Тетово – Попова Шапка, каде е воведена забрана и за автобуси, а за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на некои повисоки места со наместа остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

АМСМ информира дека забрана за тешки моторни возила се воведени на два патни правци. Се работи за патниот правец Крак Маврово – Жировница и патот Тетово – ...
| | веќе видена | слични

Поради внрежи од снег, од 18:50 часот воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Битола – Ресен преку планинскиот премин Ѓавато, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според АМСМ, поради одрон на патот прекинат е сообраќајот на патниот правец Македонски Брод – Скопје кај селото Близанско за сите возила.Патниот правец Р1402 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поради појава на магла намалена видливост до 50 метри има на патниот правец Крива Паланка – граничен премин Деве Баир, соопшти АМСМ.Останува забраната за тешки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 714 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќајот во земјата се одвива непречено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: