ОМИКРОН СОДРЖИ ЧЕСТИЧКИ НА НАСТИНКА: Симптомите се поблаги, но едно не е добро, научниците со нови сознанија


Новиот вид на омикрон содржи честички на настинка, а еве што значи тоа за нашата одбрана од вирусот - дали поради тоа ќе бидеме позаштитени или сосема ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јужноафриканскиот претседател Сирил Рамафоса е позитивен на коронавирусот и има благи симптоми, соопштија од неговиот кабинет. Тој се наоѓа во самоизолација во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Омикрон варијантата на коронавирусот е утврдена во 63 земји во светот, соопшти Светската здравствена организација (СЗО), прецизирајќи дека податоците се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Професорот Дејан Трајковски кој на Фејсбук редовно ја анализира состојбата со Ковид-19 во последната објава тврди дека најдобра стратегија во борбата со новиот ...
| | веќе видена | слични

Британскиот министер за здравство Саџид Џавид, предупреди дека новиот сој на корона вирусот Омикрон се шири со исклучителна брзина, така што луѓето треба да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според СЗО, варијантата Омикрон е позаразна од Делта и ја намалува ефикасноста на вакцините, но предизвикува поблаги симптоми, како што покажуваат првичните ...
| | веќе видена | слични

Омикрон-сојот на коронавирусот е утврден во 63 земји во светот заклучно со 9 декември, соопшти Светската здравствена организација (СЗО). Според СЗО, ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер Борис Џонсон во неделата вечер ѝ се обрати на јавноста со претходно снимена изјава по воведувањето на вонредна состојба во земјата поради ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата на коронавирусот трае веќе две години, до ден-денес практично се знае сѐ за симптомите на заразата и начинот на нејзиното пренесување. Нови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 273 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 341 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 540 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 168 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје се огласи со сопствен коментар по изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска . Амбасадата се спротивставува на ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОМИКРОН СОДРЖИ ЧЕСТИЧКИ НА НАСТИНКА: Симптомите се поблаги, но едно не е добро, научниците со нови сознанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: