ЕВН: Во Грчец нелегално се троши струја за копање на биткоини

2 копии
3 копии
3 копии
4 копии
4 копии

Жителите на струшките села Лабуништа, Подгорци и Боровец по речиси 30 часа добија електрична енергија. ЕВН соопшти дека нема нови дефекти во дистрибутивната ...
| | веќе видена | слични

Снегот и дождот се уште прават проблеми низ југозападот. Поплавени и отсечени села без струја, куќи дворови. Од ЦУК Охрид велат од вчера добиле неколку дојави ...
| | веќе видена | слични

Ракводителот на регионалниот Центар за управување со кризи од Охрид, Митко Темелковски информира дека на телефонскиот број 195 имале неколку дојави за ...
| | веќе видена | слични

Втор ден се без струја поголем дел од струшките села на планинскиот потег на Јабланица, Дримкол, Малесија, Галичник и Општина Дебарца, откако вчера поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мартин Велковски е играчот што ја доби улогата на замена за повредениот Кире Лазаров, голем товар на грбот на ракометарот на Еурофарм Пелистер. Слично како и ...
сите 751 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица. ЛДП, ДОМ и ДС да не се кријат зад криминалните интереси, туку еве ...
сите 392 | | | веќе видена

Неуспешните економски политики на СДСМ не може да резултираат со успех во енергетиката, тоа се гранки кои се поврзани и зависни една од друга. СДСМ минатата ...
сите 433 | | | веќе видена

Претседателот на македонско-бугарската стопанска комора во Македонија, Кирил Лазаров преку писмо се обрати до премиерите на Владите на Бугарија и Македонија. ...
сите 321 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 489 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕВН: Во Грчец нелегално се троши струја за копање на биткоини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: