ЕВН: Во Грчец нелегално се троши струја за копање на биткоини

2 копии
3 копии
3 копии
4 копии
4 копии

Жителите на струшките села Лабуништа, Подгорци и Боровец по речиси 30 часа добија електрична енергија. ЕВН соопшти дека нема нови дефекти во дистрибутивната ...
| | веќе видена | слични

Снегот и дождот се уште прават проблеми низ југозападот. Поплавени и отсечени села без струја, куќи дворови. Од ЦУК Охрид велат од вчера добиле неколку дојави ...
| | веќе видена | слични

Ракводителот на регионалниот Центар за управување со кризи од Охрид, Митко Темелковски информира дека на телефонскиот број 195 имале неколку дојави за ...
| | веќе видена | слични

Втор ден се без струја поголем дел од струшките села на планинскиот потег на Јабланица, Дримкол, Малесија, Галичник и Општина Дебарца, откако вчера поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 647 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 220 | | | веќе видена

Владата попладнево на трета седница донесе одлука за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во основните училишта во услови на ...
сите 294 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 235 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 39 | | | веќе видена

Лицемерието на Левица, како и секогаш е пуштено на најјако, кога се работи за вас и за вашиот гуру Христијан Мицкоски за да дојдете на власт некои работи не ви ...
сите 527 | | | веќе видена

Дипломатската турнеја на Блинкен е планирана поради загриженоста на Украина и нејзините западни сојузници за распоредувањето на десетици илјади руски војници ...
сите 310 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕВН: Во Грчец нелегално се троши струја за копање на биткоини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: