Регионална конференција Обновен наратив за забрзана интеграција во ЕУ

Конференцијата ќе ја отворат министерот за локална самоуправа и лидер на ЛДП Горан Милевски и Здравко Почивалшек, вицепремиер и министер за економски развој и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

САД ја повикаа Европската унија да одреди датум за почеток на преговори и за Албанија и Македонија, без да ги одвојуваат. „И Албанија и Македoнија донесоа ...
| | веќе видена | слични

Нов студен европски туш, сега од Париз. Додека Артан Груби вели дека имало француски предлог за решавање на спорот меѓу Македонија и Бугарија, францускиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„И Албанија и Македонија донесоа тешки, суштински реформи, и двете заслужуваат да напредуваат на нивниот пристапен пат кон ЕУ“, го пренесува „Гласот на ...
| | веќе видена | слични

Потсмевањето на Бугарија за „моќта на ЕУ“ станува сѐ поевидентно, бугарската иронија се претвора во сарказам, а сарказмот во сатира за ЕУ. Се покажува дека ...
| | веќе видена | слични

Многу блиску сме да се надминат пречките и да започнеме разговори. Имаме информации и од претставници на државите од Европската унија, од САД, но исто така и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бугарскиот претседател Румен Радев денеска телефонски му порачал на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис дека проблемот меѓу Македонија и Бугарија може да биде ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот претседател Румен Радев оствари телефонски разговор со грчкиот премиер Киријакос Мицотакис, при што беа разгледани теми од дневниот ред за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 927 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 95 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регионална конференција Обновен наратив за забрзана интеграција во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: