Регионална конференција Обновен наратив за забрзана интеграција во ЕУ

Конференцијата ќе ја отворат министерот за локална самоуправа и лидер на ЛДП Горан Милевски и Здравко Почивалшек, вицепремиер и министер за економски развој и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

САД ја повикаа Европската унија да одреди датум за почеток на преговори и за Албанија и Македонија, без да ги одвојуваат. „И Албанија и Македoнија донесоа ...
| | веќе видена | слични

Нов студен европски туш, сега од Париз. Додека Артан Груби вели дека имало француски предлог за решавање на спорот меѓу Македонија и Бугарија, францускиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„И Албанија и Македонија донесоа тешки, суштински реформи, и двете заслужуваат да напредуваат на нивниот пристапен пат кон ЕУ“, го пренесува „Гласот на ...
| | веќе видена | слични

Потсмевањето на Бугарија за „моќта на ЕУ“ станува сѐ поевидентно, бугарската иронија се претвора во сарказам, а сарказмот во сатира за ЕУ. Се покажува дека ...
| | веќе видена | слични

Многу блиску сме да се надминат пречките и да започнеме разговори. Имаме информации и од претставници на државите од Европската унија, од САД, но исто така и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бугарскиот претседател Румен Радев денеска телефонски му порачал на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис дека проблемот меѓу Македонија и Бугарија може да биде ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот претседател Румен Радев оствари телефонски разговор со грчкиот премиер Киријакос Мицотакис, при што беа разгледани теми од дневниот ред за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 543 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 469 | | | веќе видена

Владата вчера почна широки консултации за францускиот предлог за деблокирање на евроинтеграциите на земјава, најпрво со коалициските партнери. Веднаш по ...
сите 375 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 651 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регионална конференција Обновен наратив за забрзана интеграција во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: