Милан имаат најдобар старт на лигата од 2003, ќе изддржат ли?

Интер од вечерва и дефинитивно е нов лидер во Серија А, бидејќи тимот на Симоне Инѕаги успешно знаеше да ги искористи киксовите на Милан и Наполи, а во Калјари ...
| | веќе видена | слични

Интер славеше над Калјари со 4-0 за петта победа во низа, резултат со кој избраниците на Симоне Инзаги ги искористија „киксовите“ на Милан и на Наполи викендов ...
| | веќе видена | слични

Милан не успеа да го победи Ливерпул на Сан Сиро и не само што не се пласираше во осминафиналето од Лигата на шампионите, туку нема да игра ниту во Лига ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Општинскиот одбор на Сојузот на борците од Народноослободителната и антифашистичката војна на Македонија (1941-1945), заедно со граѓаните продолжувачи од ...
сите 667 | | | веќе видена

СДСМ најостро го осудува насилството на протестите организирани од ВМРО-ДПМНЕ и проруската Левица и бараме одговорност. Во насилствата пред Собранието ...
сите 590 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 163 | | | веќе видена

Триесетте земји-членки на НАТО вчера го потпишаа пристапниот протокол за Финска и за Шведска, на церемонија во седиштето на Алијансата во Брисел. Со протоколот ...
сите 202 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 208 | | | веќе видена

И за денеска најавен протест против францускиот предлог со почеток во 19:00 пред Владата, а потоа ќе продолжи преку Министерството за надворешни работи до ...
сите 306 | | | веќе видена

Вчерашните протести „Ултиматум – Не благодарам“ во еден момент ескалираа пред Собранието при што дојде до судир помеѓу полицијата и дел од демонстрантите. Дел ...
сите 181 | | | веќе видена

На 06.07.2022 во 05.10 часот, во Радовиш, по преземени мерки и активности, полициски службеници од СВР Струмица – Полициска станица Радовиш ги лишиле од ...
сите 438 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милан имаат најдобар старт на лигата од 2003, ќе изддржат ли?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: