На 10 километри од Владата диво се копаат Биткоини и не се плаќа струја на ЕВН


Протест што се случи во сабота на автопатот Скопје – Тетово каде жителите на Грчец протестираа поради дефекти на мрежата за дистрибуцуија на електрична ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Жителите на седум струшки села, кои гравитираат на потегот кон граничниот премин Ќафасан, со 30 минутна блокада на магистралниот пат Струга – Ќафасан искажаа ...
| | веќе видена | слични

Жителите од околните струшки села преку протест и блокирање на магистралниот пат Струга –Ќафасан бараат реконструкција на овој патен правец кој е поврзан со ...
| | веќе видена | слични

Жителите на скопските села Грчец и Крушопек денеска протестираа пред наплатниот пункт на ЕВН во населбата Ѓорче Петров, каде ги пречека кордон од полициски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните денеска излегоа на протест во кој побараа да се санира патот од Струга до граничниот премин Ќафасан, објави ТВ 21 . Жителите велат дека на овој патен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Патот до граничниот премин Ќафасан е полн со дупки, небезбеден и претставува „црна точка“ која одзема човечки животи и предизвикува многу сообраќајни незгоди, ...
| | веќе видена | слични

Жителите од струшките села денеска го блокираа магистралниот пат Струга – Ќафасан и побараа тој да се реконструира. Патот е во многу лоша состојба, иако ...
| | веќе видена | слични

Тврдат дека секоја година добиваат ветување за реконструкција на овој патен правец, но добивале само лошо санирање на дупките, кои се небезбедни за сообраќај. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нова трагедија во кумановското семејство Филиповиќ. Како што дознава „Слободен печат“, во сообраќајката во која денеска загина пешак на мостот „Гоце Делчев“ во ...
сите 257 | | | веќе видена

Евентуалната руска инвазија врз Украина би можела да биде „најголемата инвазија“ од Втората светска војна, со оглед на масовното воено присуство на Русија во ...
сите 623 | | | веќе видена

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 183 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери не го стави на дневен ред на седницата барањето на ВМРО-ДПМНЕ да се расправа за измени на Законот за Влада, односно за ...
сите 460 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На 10 километри од Владата диво се копаат Биткоини и не се плаќа струја на ЕВН

Од:
До кого (е-маил):
Порака: