Во Хрватска и Црна Гора регистрирани случаи на омикрон

3 копии
3 копии

Здравствените власти во Велика Британија соопштија во недела дека го подигнуваат степенот на тревога за Covid-19 поради „брзото ширење“ на заразите со омикрон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нивото на тревога се подига од трето на четврто ниво, што е второ највисоко ниво и значи дека „пренесувањето на вирусот е засилено и дека притисокот врз ...
| | веќе видена | слични

Омикрон се шири низ Јужна Африка, а д-р Унбен Пилај прима повеќе од 10 заразени пациенти дневно. Тој вели дека никој од нив не завршил во болница. Лекарот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Израелските научници вчера објавија дека откриле оти тројната вакцина против коронавирус со вакцината на „Фајзер“/„Бајонтек“ обезбедува значителна заштита од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ширењето на сојот омикрон на коронавирусот може да доведе до значително зголемување на морбидитетот и морталитетот, се наведува во извештајот на Лондонската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Додека новиот сој омикрон се шири низ светот, лекарите во Јужна Африка од каде потекнува мутацијата имаат охрабрувачки вести.Лекарот Унбен Пилеј кој спасува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Бугарија е вакцинирано 30 отсто од населението, изјави за БНР епидемиологот проф. Мира Кожухарова, советник на Министерот за здравство. Смртноста, според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју во емисијата Анализа на ТВ 24 вели дека е подготвен да разговара за измени во Изборниот законик во однос ...
сите 821 | | | веќе видена

Европската интеграција на Западниот Балкан претставува национален интерес, како на земјите кандидати за членство, така и на членките на Европската Унија, се ...
сите 634 | | | веќе видена

Од почетокот на новата година во државава се зголемува бројот на новозараени со КОВИД-19, а во последните денови се пријавуваат и по над илјада новозаразени. ...
сите 336 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Хрватска и Црна Гора регистрирани случаи на омикрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: