Ковачки: Христијан Мицкоски има потполн кредибилитет да продолжи да биде наш претседател


Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки вечерва во Тема на денот на Сител во врска со изборот на претседател на ВМРО-ДПМНЕ на 12 декември изјави дека целосно ...
| | веќе видена | слични

Тој во своето обраќање истакна дека на Македонија ѝ треба нов договор кој ќе го оделотвори заедничкиот патриотизам низ ново одредување за она што претставува ...
| | веќе видена | слични

Најавувам како партија дека влегуваме во она што го нарекувам втора епоха. Во втората епоха кај нас е потребно да направиме општествена мобилизација на секоја ...
| | веќе видена | слични

На денешниот 17. конгрес на ВМРО-ДПМНЕ најавувам дека како партија дека влегуваме во втора епоха, рече партискиот лидер кој денеска доби втор мандат, Христијан ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски рече дека втората епоха значи и подавање рака на секој еден интелектуалец, отпочнување на дијалог со мудрите глави на ова општество чиј глас се ...
| | веќе видена | слични

-Исполнети се сите критериуми согласно статутарните одредби и има повеќе од 2/3 од делегатите кои што се присутни во рамки на овој Конгрес, така да очекувам ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски во своето обраќање на денешниот Конгрес, покрај другото, ги дефинираше и целите на партијата:-Да постигнеме економски стандард како во една ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 18 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира голем анти - владин протест. Извршниот комитет на партијата донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се ...
сите 646 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 484 | | | веќе видена

Украинската војска измината ноќ работеше на евакуација на преостанатите борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, каде тримесечното руско бомбардирање ...
сите 232 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 123 | | | веќе видена

Информацијата за почеток на Стратешкиот дијалог меѓу Република Северна Македонија и Соединетите Американски Држави, е една од точките што ќе ги разгледува ...
сите 47 | | | веќе видена

Во вечерашното гостување во емисијата „Анализа 24“ на Телевизија 24 гостуваше потпретседателката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Димитриеска Кочоска. Таа изјави дека ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачки: Христијан Мицкоски има потполн кредибилитет да продолжи да биде наш претседател

Од:
До кого (е-маил):
Порака: