Мицкоски: Замрзнувањето на основните прехранбени продукти можеби ќе го ублажи, но не може да го стопира овој бран на инфлација


-Тоа не се прави со ограничување на цената на производите, туку тоа е една од сетот мерки коишто требаше да се преземат, изјави Мицкоски.Мицкоски одговарајќи ...
| | веќе видена | слични
7 копии

-Изборниот резултат од локалните избори каде што ВМРО-ДПМНЕ постигна одличен резултат е логичен след на развојот на настаните на овој Конгрес и самите ...
| | веќе видена | слични

Доктрината која се донесе на 17-тиот Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ става акцент на економскиот развој, на образованието, на здравството, дигитализацијата, европските ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Новата Доктрина на ВМРО-ДПМНЕ е нашиот идеолошки тек, како ВМРО-ДПМНЕ ќе се однесува во наредниот период. Имаме 16 теми, како ВМРО-ДПМНЕ ќе се постави во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Во доктрината ги опфаќаме сите општествени сегменти, доктрината треба да е патоказот по кој што ќе се води ВМРО-ДПМНЕ до победата на извесните предвремени ...
| | веќе видена | слични

Политичката доктрина на ВМРО-ДПМНЕ е изработена од повеќе стручни лица и Комисии, како што е проф. д-р Трајко Славески, г-ѓа Рашела Мизрахи, амбасадорот Марјан ...
| | веќе видена | слични
7 копии

ВМРО-ДПМНЕ ќе се проширува со нови кадри кои меѓу другото ќе ги решаваат проблемите и предизвиците во кои се наоѓа државата, рече пратеничката Ели Панова на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ подготви доктрина која ќе утврди по кој правец ќе се движи партијата, но и државата во иднина. Доктрината ги опфаќа сите општествени сегменти. ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Поминавме четири години како ВМРО-ДПМНЕ на реформи, на трансформација, што беше многу важно. Денеска после четири години, ВМРО-ДПМНЕ повторно е на победнички ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ 4 години ветуваат еден единствен проект за недела неработен ден, а во реалноста работниците тонат во сиромаштија. Поради неспособноста на власта ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 396 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, денеска ќе има излагање пред членовите на Комисијата за надворешна политика на Собранието на Македонија за ...
сите 349 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

За не повеќе од еден месец претседателот Стево Пендаровски оди во официјална посета на Софија каде ќе се сретне со неговиот бугарски колега Румен Радев, со цел ...
сите 306 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ го обвини претседателот Зоран Милановиќ дека го уништува угледот и кредибилитетот на Хрватска. Пленковиќ додаде дека ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Замрзнувањето на основните прехранбени продукти можеби ќе го ублажи, но не може да го стопира овој бран на инфлација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: