АРСОВСКА НА ДЕПОНИЈАТА ВО ЃОРЧЕ: Од утре повеќе инспекции и казни за фрлачите на ѓубре

Градоначланичката на град Скопје Данела Арсовска денеска беше на увид во чистењето на депонијата во близина на индустриската зона во Ѓорче Петров. Најавува ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката Данела Арсовска во вчерашното Само Интервју кажа дека е можно да се распише референдум на кој граѓаните ќе се одлучат помеѓу 250 нови ...
| | веќе видена | слични

Таа најави дека првата фаза, односно ревидирање и оптимизирање внатре во процесот веќе е отпочната.– За пензионерите во секој случај е неопходно да се врати ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката Данела Арсовска размислува скопјани на референдум да одлучат дали сакаат во градот да се воведе брз автобуски превоз, односно БРТ, за што се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, вели дека сериозно размислува да побара референдум за тоа дали граѓаните на Скопје сакаат да го видат ...
| | веќе видена | слични

За БРТ превозот не постои ниту презентација пред совет на град Скопје, а и одлука на Совет на Град Скопје, а тие се претставниците на граѓаните во градот. ...
| | веќе видена | слични

Велосипедисите во Скопје се жалат на низа проблеми кои им го отежуваат движењето со велосипед. -Илинденска, Св. Климент и 8ми септември се добри за со точак ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако неуспешните блокади на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието пропаднаа, невидените чекори од Белиот дворец се сведоа на протест кој треба да се одржи за еден месец ...
сите 655 | | | веќе видена

На Украина и требаат живи украински херои кажа претседателот на Украина, Володимир Зелеснки во неговото видео обраќање на Фејсбук откако доцна синоќа се вршеше ...
сите 247 | | | веќе видена

Премногу е, молчењето не е опција, протест за рушење на владата на 18 јуни, протест за промени и подобар живот, порача Миле Лефков, пратеник и член на ИК на ...
сите 82 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АРСОВСКА НА ДЕПОНИЈАТА ВО ЃОРЧЕ: Од утре повеќе инспекции и казни за фрлачите на ѓубре

Од:
До кого (е-маил):
Порака: