Жителите на Грчец нелегално користат струја за копање биткоини, велат од ЕВН

ЕВН Македонија денеска реагираше откако жители на селото Грчец протестираа поради дефекти на мрежата за дистрибицуија на електрична енергија. Според нив, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
4 копии
4 копии

Жителите на струшките села Лабуништа, Подгорци и Боровец по речиси 30 часа добија електрична енергија. ЕВН соопшти дека нема нови дефекти во дистрибутивната ...
| | веќе видена | слични

Снегот и дождот се уште прават проблеми низ југозападот. Поплавени и отсечени села без струја, куќи дворови. Од ЦУК Охрид велат од вчера добиле неколку дојави ...
| | веќе видена | слични

Ракводителот на регионалниот Центар за управување со кризи од Охрид, Митко Темелковски информира дека на телефонскиот број 195 имале неколку дојави за ...
| | веќе видена | слични

Втор ден се без струја поголем дел од струшките села на планинскиот потег на Јабланица, Дримкол, Малесија, Галичник и Општина Дебарца, откако вчера поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 574 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

КОВАЧЕВСКИ НА СРЕДБА СО ДРЖАВНО - ПОЛИТИЧКИОТ ВРВ ВО БУГАРИЈА Македонскиот премиер Димитар Ковачевски по потпишувањето на меморандумите на работните групи во ...
сите 369 | | | веќе видена

Говорејќи на заедничката прес-конференција со германскиот канцелар Олаф Шолц во Берлин, Макрон рече дека Европа и нејзините сојузници се обединети по прашањето ...
сите 435 | | | веќе видена

За речиси 500% повисока сметка за струја за декември во споредба со претходната, добија некои хотели на охридско-струшката ривиера. Некои од нив со електрична ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жителите на Грчец нелегално користат струја за копање биткоини, велат од ЕВН

Од:
До кого (е-маил):
Порака: