ВНИМАВАЈТЕ! Магла кај Стража, Крушево и патот Крива Паланка – г.п. Деве Баир


Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози.Намалена видливост поради појава на магла од 100 – 150 метри има на планинскиот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Дождот во Струмичко предизвика штети на повеќе локации, а најсериозно е во општина Ново Село. Таму е затворен за сообраќај патниот правец меѓу селата Мокрино и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Поради појава на магла до 50 метри има намалена видливост на патниот правец Крива Паланка – граничен премин Деве Баир, соопшти АМСМ. На патниот правец Тетово – ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Најмногу снег утринава има на Попова Шапка каде се измерени 88 сантиметри, потоа во Маврово 49, Пожаране 22, Крушево 19, Гостивар 7, Тетово 5, и Дебар 4 ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Останува забраната за тешки товарни возила на патниот правец Крак Маврово – Жировница, патниот правец Тетово – Попова Шапка, каде дополнително забраната важи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Патниот правец Македонски Брод – Скопје, кај село Близанско се уште е блокиран за сообраќај за сите возила, поради одрон на патот. -Сообраќајот на државните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 697 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 111 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 79 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, заедно со министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска, денеска го посетија семејството Шишковски ...
сите 192 | | | веќе видена

Тврдењата на Велика Британија дека наводно Русија планира да инсралира проруска влада во Украина треба да бидат сфатени сериозно, а тоа ја покажува потребата ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВНИМАВАЈТЕ! Магла кај Стража, Крушево и патот Крива Паланка – г.п. Деве Баир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: