Албанска државјанка на Табановце фатена со туѓ пасош

6 копии
2 копии

Овие два дена при контрола на угостителски објекти полицајци и пазарни инспектори откриле седум лица од Тетовско без сертификат за вакцина против КОВИД-19, ...
| | веќе видена | слични
8 копии
8 копии

Контрола била извршена во 20 објекти. -На 10 и 11 декември полициски службеници од СВР Тетово во координација со Државен пазарен инспекторат спровеле акциска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Српскиот државјанин  управувал товарно моторно возило „фиат дукато" со скопски регистарски ознаки, во кое превезувал 41 мигранти од Куба и Индија, од кои пет ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на оперативна акција на полицијата во Гевгелија, вчера во попладневните часови уапсен бил 30-годишен дилер со иницијали И.Д. Како што информираат од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 505 | | | веќе видена

Новиот импулс во односите меѓу Бугарија и Северна Македонија, по посетата на бугарскиот премиер, е добар знак за почетокот на преговори со Европската Унија ...
сите 501 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 308 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ужива најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 278 | | | веќе видена

За време на вчерашните сообраќајни контроли во Скопје, полицијата утврди дека 13 возачи возеле иако немале возачка дозвола, а од контролираните возила, осум ...
сите 506 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 261 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанска државјанка на Табановце фатена со туѓ пасош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: