Бизнис конфедерација на Македонија создаде Центар за бизнис поддршка за поголем пристап до правни совети и едукација за компаниите


Време зa читање: 2 минути Бизнис конфедерација на Македонија (БКМ), започна со дигитализација на своето работење преку основање на Центарот за бизнис поддршка ...
| | веќе видена | слични

“Да” за зголемувње на минималата плата во некои сектори, не кај сaмостојните вршители на дејност. Занаетчиите, малите бизниси ако мора да исплаќаат плати од ...
| | веќе видена | слични

Изминативе 20 години постојано работевме на подигнување на нашите капацитети меѓутоа и на капацитетите на работодавачите и на целокупната економија. Сметаме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со присуство на бизнис заедницата, претставници од Владата и претставниците на меѓународните тела присутни во државата, Бизнис конфедерација на Македонија ...
| | веќе видена | слични

 Во пресрет на најавите дека минималецот од наредната година ќе се качува на 18 илјади денари, Миле Бошков, претседател на бизнис конфедерацијата смета дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, на покана на Бизнис ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бизнис конфедерацијата на Македонија веќе 20 години работи одговорно, посветено принципиелно, етички и за тоа навистина ви честитам. Се надевам дека нашата ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Миле Бошков, претседателот на Бизнис конфедерацијата на Македонија смета дека во моментов трипартитниот социјален дијалог во моментов е на многу ниско ниво и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јасните пораки од турските власти дека имаат проблем да им дозволат на Финска и Шведска да влезат во НАТО, создадоа загриженост и благ шок во Хелсинки и ...
сите 831 | | | веќе видена

Министерот за правда Никола Тупанчески во гостувањето на Топ тема на Тeл,а се осврна на активностите кои се преземаат од страна на министерството за ...
сите 283 | | | веќе видена

Џафери со својот примитивизам и насилие остава трауми врз вработените кои ги малтретира, потребна е казна веднаш.Односот на Талат Џафери со вработените во ...
сите 272 | | | веќе видена

Во моментов почетната плата на просветните работници е 24 800 денари . Ако на таа сума се додадат 15 % таа би изнесувала околу 28 000 денари , а просечната ...
сите 274 | | | веќе видена

Бројот на луѓе кои страдаат од Ковид-19 во Северна Кореја се искачи на речиси 1,5 милиони, а експертите велат дека ќе следи катастрофа во земјата доколку не се ...
сите 212 | | | веќе видена

Вчера во 18.20 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на магистрален пат Кичево – Гостивар, кај с. Колари, се случила сообраќајна несреќа ...
сите 310 | | | веќе видена

Рускиот ракометар Тимур Дибиров потпиша нов договор со Вардар и во клубот ќе остане уште една година. Не ја крие среќата што и после осум години ќе останево ...
сите 126 | | | веќе видена

Синоќа во 21.50 часот на место викано „Живкова карпа” во Куманово, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.Р.(35) ...
сите 304 | | | веќе видена

Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија денеска ќе одржи координативна седница, на која ќе биде разгледана одлуката на Српската ...
сите 428 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бизнис конфедерација на Македонија создаде Центар за бизнис поддршка за поголем пристап до правни совети и едукација за компаниите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: