ВТОРА ЛИГА – ЗАПАД: Хет-трик на Петковски за убедлив триумф на Вардар, реми на дербито во Охрид меѓу Воска и Силекс


Вардар ја запиша најубедливата победа во 13. коло од Втората лига – Запад триумфирајќи со 4-0 против Велешта благодарение на хет-трикот на Филип Петковски. ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Вардар продолжуваат успешно и победнички во Втората македонска лига – Запад , откако ја забележаа и деветтата победа (трета по ред) против ...
| | веќе видена | слични

Вардар без никакви проблеми славеше со 3:0 против фенерџијата Кадино, во меч од 15. коло во Втора лига Запад. Црвено-црните уште во првото полувреме ги решија ...
| | веќе видена | слични

Слога Виница беше убедливо поразена од Беласица во Струмица со 3:0 и така го изгуби врвот на табелата со оглед на тоа дкеа Победа славеше убедливо со 4:0 ...
| | веќе видена | слични

Вардар со триумф против Кадино од 3-0 ја заврши првата своја полусезона во историјата во второлигашката конкуренција. Во 15. коло од Втората лига – Запад, ...
| | веќе видена | слични

Прилепска Победа повторно се израмни на врвот од Втората лига – Исток откако во последното есенско коло славеше убедливо против Локомотива со 4-0, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 471 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 258 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена

Македонија не смее повеќе да губи, порача Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека иако владата вели дека го заштитила македонскиот јазик, вистината е дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВТОРА ЛИГА – ЗАПАД: Хет-трик на Петковски за убедлив триумф на Вардар, реми на дербито во Охрид меѓу Воска и Силекс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: