Маск продаде уште еден пакет акции за милијарда долари – ПЛАЌА ДАНОЦИ


2 копии

„Размислувам да се повлечам од мојата работа и да станам инфлуенсер со полно работно време“, напиша Маск на Твитер без да даде дополнителни објаснувања.Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Елон Маск, извршниот директор на Tesla, изјави дека размислува да ги напушти сите работни „Размислувам да се повлечам од мојата работа и да станам инфлуенсер ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Илон Маск, извршен директор на „Тесла“, на Твитер објави дека размислува да ги напушти сите свои работни места и да стане инфлуенсер. „Размислувам да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Милијардерот, инвеститор, инженер, пронаоѓач и футурист Илон Маск изјави дека неговата компанија „Neuralink“ која се занимава со технологија за поврзување на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Инвеститорите на Tesla внимателно го следеа денешниот ден очекувајќи вест која ќе ги крене акциите уште повисоко. Наместо тоа, тие ...
| | веќе видена | слични

Дали светот го очекува огромен напредок во науката/медицината? Еден од основачите на компанијата „Neuralink“, Илон Маск, најавува вградување на мозочни чипови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 697 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маск продаде уште еден пакет акции за милијарда долари – ПЛАЌА ДАНОЦИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: