Намалување на невработеноста во ЕУ и во Македонија


Освен важноста на отворањето младински центри во општините, беше нагласена и потребата од издвојување поголеми финансиски средства од буџетот.-Во Законот за ...
| | веќе видена | слични

Речиси две години поминаа од донесувањето на Законот за младинско учество и младински политики, со кој им се наложува на општините да отворат барем еден ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги додели стипендиите „Борис Трајковски“, за академската 2021/2022 година, за студии од втор циклус за Пан-европската ...
| | веќе видена | слични

Етаблираниот лидер во неформалното образование – Бреинстер, кој преку своите академии, курсеви и обуки во последниве 6 години успешно им помогна на над 10.000 ...
| | веќе видена | слични

Изборот на професија не е лесна задача. Младите луѓе се почесто се незадоволни од можностите што им ги нуди кариерата, како резултат на недоволно посветување ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 714 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Намалување на невработеноста во ЕУ и во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: