ДРАМАТИЧНИ ПРОМЕНИ на глобалниот пазар на пченица, залихите се намалуваат

Големите мелничарски компании денес се подготвени да платат 10 отсто повеќе за пченицата што се користи за печење леб. Ова не е доволно за извозниците, тие ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Инфлацијата во САД, мерена преку растот на потрошувачките цени, во ноември се зголеми за 6,8 отсто на годишно ниво, што е највисоко во изминатите 39 години, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Годишната инфлација во Германија надмина пет проценти во ноември, пред се поради ниската споредбена база и повисоките цени на енергијата и храната, се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Поголемиот ризик со кој се соочува глобалната економија до крајот на 2022 година може да биде стагнација наместо стагфлација, бидејќи ценовните притисоци ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 714 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДРАМАТИЧНИ ПРОМЕНИ на глобалниот пазар на пченица, залихите се намалуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: