Претседателката на КХВ Алити: компаниите со изразена даночна дисциплина лесно и брзо можат да привлечат екстерен акционерски капитал

Време зa читање: 2 минути Претседателката на Комисијата за хартии од вредност М-р Нора Алити учествуваше на виртуелниот настан “Идни предизвици и унапредување ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Министерството за финансии и Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) денеска ќе го означат почетокот на кампањата „Внеси боја во сивата економија“. На ...
| | веќе видена | слични

Зголемувањето на прагот за задолжителна регистрација за ДДВ од сегашните два милиони денари на три милиони денари за дел од даночниците е неприфатлив предлог. ...
| | веќе видена | слични

Владата планира да го менува Законот за данокот на додадена вредност (ДДВ). Предлог измените и дополнувањата се веќе прикачени на ЕНЕР. Една од клучните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Додека едни предупредуваат дека идејата носи ризик од влез на радикални политичари во парламентот, други сметаат дека таа ќе предизвика инфлација на нови листи ...
сите 574 | | | веќе видена

Поранешниот бугарски вицепремиер Красимир Каракачанов вели дека Петков морал да ни каже дека немало бугарски фашизам во Бугарија и дека немало фашистички режим ...
сите 543 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје синоќа изврши увид на местото на тешка сообраќајна несреќа во близина на трговскиот центар „Сити мол“ ...
сите 99 | | | веќе видена

Русија никогаш не му се заканувала на украинскиот народ, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров по средбата со американскиот државен ...
сите 311 | | | веќе видена

-ВМРО-ДПМНЕ нема добиено покана од Владата да има претставници во работните групи со Бугарија, а доколку и добие покана опозициската партија нема да учествува ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателката на КХВ Алити: компаниите со изразена даночна дисциплина лесно и брзо можат да привлечат екстерен акционерски капитал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: