Рејндерс: Владеењето на правото е клучно како за ЕУ така и за Западен Балкан

На последниот ден од тридневниот министерски форум ЕУ-Западен Балкан, што се одржа на Брдо кај Крањ, беше истакната клучната важност на владеењето на правото ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европскиот парламент следната недела ќе ги повика земјите од Западен Балкан на поголема соработка во борбата против организираниот криминал. Известувачот за ...
| | веќе видена | слични

Заменик-министерот за правда Агим Нухиу во изјава за Алсат оценува дека очекувањата од спроведувањето на т.н. ветинг во судството, не се на потребното ниво. За ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Европската комисија ги поздравува санкциите на САД поврзани за организираниот криминал на Западен Балкан, изјави попладнево портпаролот за надворешна политика, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На денешниот редовен состанок на постојаните претставници на земјите-членки на ЕУ во Брисел (КОРЕПЕР) беше потврдена одлуката за отворање на Кластерот 4 – ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

На 34-от Совет на Европската зелена партија, што поради Ковид-19 пандемијата се одржа онлајн, се усвои Резолуција за поддршка за интеграција на земјите од ...
| | веќе видена | слични

Во дефинирањето и усвојувањето на оваа Резолуција активно придонесе зелената партија ДОМ, која е полноправна членка на Европската зелена партија. Во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“ илјадници граѓани вечерва протестираа против прифаќањето на францускиот предлог за тргање на бугарското вето и отворање ...
сите 470 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 471 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рејндерс: Владеењето на правото е клучно како за ЕУ така и за Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: