Сопругата на бугарскиот амбасадор, Билјана Ангелова со кампања против семејно насилство


“Нема значење на кого ќе донирате, бидете добри и направете добро за некого тоа е најважното.” Ова во интервју за порталот „Трибуна“ го изјави Билјана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Утре (12 декември), напладне, на градските плоштади во Скопје и Охрид, преку јавен собир ќе се одбележи завршницата на глобалното движење „16 дена активизам“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 9 декември, во организација на „Реактор – истражување во акција“ и „ХЕРА – Aсоцијација за здравствена едукација“, се одржа конференција на тема „Грижи се ...
| | веќе видена | слични

Советувањето и работата со сторители на родово базирано насилство, аспектот на превенција на родово базираното насилство и поголемо вклучување на мажите во ...
| | веќе видена | слични

Првата Дама на Македонија Елизабета Ѓоргиевска учествуваше на панел дискусијата „Истанбулската конвенција и новиот Закон за спречување и заштита од насилство ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заштитата на жртвите од родовобазирано насилство не е возможна без вклученоста на момчињата и мажите, бидејќи нивната вклученост ќе доведе до поголема свесност ...
| | веќе видена | слични

Само затоа што не се гледаат лузните на жртвата, не значи дека насилството не се случило, вели Елизабета Ѓеоргиевска, сопругата на претседателот Стево ...
| | веќе видена | слични

Ова се дел од заклучоците кои ги истакнаа панелистите на денешната панел дискусија „Истанбулската конвенција и новиот Закон за спречување и заштита од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Белград заврши редовниот мајски Собор на Српската православна црква, на кој на МПЦ-ОА ѝ беше потврден статусот на најширока можна автономија, односно ...
сите 478 | | | веќе видена

Колку повеќе бугарската Влада се придржува до официјалната бугарска позиција изнесена во документите усвоени од Народното собрание и на последниот состанок на ...
сите 524 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 128 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со своето лицемерие. Тоа е партијата која двојно го зголеми јавниот долг за да гради лажен барок и споменици, а сега во време на криза ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сопругата на бугарскиот амбасадор, Билјана Ангелова со кампања против семејно насилство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: