Алтернатива ќе носи одлука утре


3 копии

И покрај цврстиот став на официјална Софија пратеникот Кастриот Реџепи е убеден дека Македонија до крајот на јануари ќе ја стартува европската приказна, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот Кастриот Реџепи е убеден дека Македонија до крајот на јануари ќе ја стартува европската приказна, објави ТВ Сител. Пратеникот на Беса, кој прво ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Кастриот Реџепи , чија одлука да не дојде на седницата на којашто требаше да се гласа за доверба на Владата беше клучна за неуспехот на опозициската ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Кастриот Реџепи е убеден дека Македонија до крајот на јануари ќе ја стартува европската приказна. Тој верува дека ова е значаен момент за земјата. ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот кој прво стави потпис, а потоа во последен момент се предомисли за недоверба на Владата поради убедување од европските партнери дека Македонија е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лагите излегоа на виделина, пропадна власта, РСМ e се уште далеку од ЕУ! Од многуте лажни вести што ги продуцира министерството кое го раководи Артан Груби, се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За време на денешната посета на Скопје, премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков се сретна и со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мцикоски, на кој се ...
сите 647 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 235 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 342 | | | веќе видена

Владата попладнево на трета седница донесе одлука за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во основните училишта во услови на ...
сите 312 | | | веќе видена

Владата преку ЕСМ ќе го стабилизира пазарот на топлинска енергија, откако во решавањето на проблемот не се вклучија Градот Скопје и општините. Министерот за ...
сите 511 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 236 | | | веќе видена

Бајката на Холандија на Европското ракометно првенство 2022 година продолжува, откако Холанѓаните вечерва ја совладаа и Португалија, и со две победи продолжија ...
сите 180 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 39 | | | веќе видена

Сосема е очигледно дека клиничките слики предизвикани од сојот омикрон се далеку поблаги од оние предизвикани од видот делта. Она што го гледаме е дека омикрон ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алтернатива ќе носи одлука утре

Од:
До кого (е-маил):
Порака: