Деспотовски поднесе кандидатура за лидер, Зечевиќ не влегува во трката


Директорот на индустриските зони Јован Деспотовски е четвртиот кандидат за Претседател. Тој попладнево и официјално ја поднесе својата кандидатура. Во својата ...
| | веќе видена | слични

Политичката партија СДСМ утре ќе ги реализира вонредните внатрепартиски избори на кои сите членови кои имаат електронска членка картичка бираат Претседател на ...
| | веќе видена | слични

По три мандати минати како лидер на СДСМ, Зоран Заев заминува од првата позиција. Утре 60.000 активни членови на СДСМ ќе можат да гласаат на предвремените ...
| | веќе видена | слични

Ако општествено-политичката сцена во Македонија се стабилизира во следните месец дена тогаш земјата ја очекува мирен политички период оценува политичкиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Централната изборна комисија, задолжена за спроведување на вонредните внатрепартиски избори во СДСМ, коишто ќе се одржат в недела, на 12 декември, информира ...
| | веќе видена | слични

Утре 12 декември, партиските членови и претставници на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ ќе бираат лидери на сопствените партии. Фросина Ременски, Димитар Ковачевски и ...
| | веќе видена | слични

Мотивирање и обединување на членството за активно вклучување во работата на партијата со цел СДСМ да се врати на нивото на резултати што ги имаше пред ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Ќе ги мотивираме и обединиме членовите на партијата активно да се вклучат и работат со цел СДСМ да ја вратиме на ниво на резултати коишто ги имавме пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 279 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 117 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Москва најверојатно ги направила последните подготовки за инвазија на Украина со испраќање армиски медицински дивизии составени од воени лекари и помошен ...
сите 546 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деспотовски поднесе кандидатура за лидер, Зечевиќ не влегува во трката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: