Ставрески ќе им помага и ќе ги советува општините за ветените проекти на локалните избори

Ова не е враќање во политиката. И Зоран Ставрески и Оливер Шамбевски во изјава за Сител велат дека ќе бидат дел од платформата на ВМРО ДПМНЕ чија цел ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Вчерашниот сообраќаен колапс на Скопје всушност ги открива контурите на планот на Оливер Спасовски за тотална несоработка на МВР со општините кои ги предводи ...
| | веќе видена | слични
7 копии

По само еден месец, откако завршија локалните избори, граѓаните можат да ги видат промените и новиот пристап на работа од страна на градоначалниците на ...
| | веќе видена | слични

Започнаа со реализација на голем дел од ветените над 14 илјади проекти во програмите за локалните избори. Граѓаните се сведоци на секојдневните активности на ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот организациски секретар на СДСМ Миле Зечевиќ, кој најави кандидатура за партиски лидер но подоцна се предомисли, тврди дека неговото појавување не е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дали помалите коалициски партнери ќе останат во владата или пак ќе останат на своите претходни ставови дека францускиот предлог е неприфатлив за нив. Повеќето ...
сите 546 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 471 | | | веќе видена

Повеќето бугарски барања кои се неприфатливи за Македонија со кои Бугарија го условува нашиот пат кон ЕУ се содржат во Протоколот од меѓувладината комисија. Но ...
сите 711 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 651 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ставрески ќе им помага и ќе ги советува општините за ветените проекти на локалните избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: