Главната научничка на СЗО вели дека нема потреба од паника поради појавата на омикрон

Главната научничка на Светската здравствена организација (СЗО) Сума Сваминатан денеска ги повика луѓето да не паничат поради појавата на Омикрон и рече дека е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

КОВАКС-глобалната мрежа за распределба на вакцините против корона вирусот има потреба од нови правила на долг рок за да се спречи натрупување на големи ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација (СЗО) денеска изрази загриженост дека богатите земји, во страв од новиот сој омикрон, би можеле да ја зголемат акумулацијата ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Светската здравствена организација (СЗО) денеска изрази загриженост дека богатите земји, кои се загрозени поради појавата на сојот Омикрон, би можеле да ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

„Појавата на варијантата на коронавирус – омикрон, укажува дека светот и по две години од почетокот на пандемијата на Ковид-19 е во опасна ситуација“, изјавил ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Бил Гејтс новиот омикрон сој на коронавирусот го нарече „загрижувачки”, но додаде дека „акутната” фаза на пандемијата ќе заврши во 2022 година. „Можеби е ...
| | веќе видена | слични

Фармацевстската компанија „Мерк“ пред 35 години пронајде револуционерна терапија за онхоцеркијаза, позната како речно слепило и Роблесова болест, што ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 306 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 341 | | | веќе видена

„Естонија, Летонија и Литванија и нивните сојузници работат заедно за брзо предавање на безбедносната помош на Украина“, се вели во соопштението. Естонија ќе ...
сите 364 | | | веќе видена

Претседателот на Демократскиот сојуз и пратеник, Павле Трајанов, во гостувањето во емисијата „360 степени“ на ТВ Алсат рече дека три месеци е идеален рок за ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Главната научничка на СЗО вели дека нема потреба од паника поради појавата на омикрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: