И Јован Деспотовски поднесе кандидатура - четворица „атакуваат“ на кормилото на СДСМ


Истече рокот за поднесување кандидатури за претседател на СДСМ. До партијата пристигнале четири кандидатури: од Димитар Ковачевски, Фросина Ременски, Властимир ...
| | веќе видена | слични

Ако општествено-политичката сцена во Македонија се стабилизира во следните месец дена тогаш земјата ја очекува мирен политички период оценува политичкиот ...
| | веќе видена | слични

Утре внатрепартиски избори во СДСМ и Конгрес на ВМРО –ДПМНЕ. Двете најголеми политички партии во Македонија во ист ден избираат нов претседател. Наследникот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Утре СДСМ добива нов челник, но не и нови политики кои ќе бидат во интерес на граѓаните. Политичкиот аналитичар Самоил Малчески во интервју за Лидер вели дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Централната изборна комисија, задолжена за спроведување на вонредните внатрепартиски избори во СДСМ, коишто ќе се одржат в недела, на 12 декември, информира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Утре 12 декември, партиските членови и претставници на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ ќе бираат лидери на сопствените партии. Фросина Ременски, Димитар Ковачевски и ...
| | веќе видена | слични

Мотивирање и обединување на членството за активно вклучување во работата на партијата со цел СДСМ да се врати на нивото на резултати што ги имаше пред ...
| | веќе видена | слични

Владата е навидум стабилизирана, но не сум сигурен дека ривалството нема да ја разниша. Пред се Алтернатива има опција да ја делигимитира ДУИ или да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 302 | | | веќе видена

Иако заврши понатамошното натпреварување за Македонската репрезентација на Европското ракометно првенство на Стариот континент, тие сепак се победници во ...
сите 637 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица. ЛДП, ДОМ и ДС да не се кријат зад криминалните интереси, туку еве ...
сите 524 | | | веќе видена

Премиерите на Северна Македонија и на Бугарија, Димитар Ковачевски и Кирил Петков денеска по заедничката прес-конференција што ја одржаа во Владата, го ...
сите 552 | | | веќе видена

Неуспешните економски политики на СДСМ не може да резултираат со успех во енергетиката, тоа се гранки кои се поврзани и зависни една од друга. СДСМ минатата ...
сите 505 | | | веќе видена

Полициски службеници Единица за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Кисела Вода вчера во 17:50 часот го лишиле од слобода Д.К.(33) од Скопје ...
сите 465 | | | веќе видена

Германската министерка за Европа, Ана Лурман која по вчерашната посета на Скопје, денеска престојува во Тирана, на прес-конференција рече дека Германија е ...
сите 349 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Јован Деспотовски поднесе кандидатура - четворица „атакуваат“ на кормилото на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: