Дали КАФЕТО СТАНУВА ЛУКСУЗ? Цените највисоки во последните 10 години

Цените на кафето достигнаа 10-годишен максимум, а аналитичарите очекуваат дека тензичната состојба на пазарот ќе продолжи до 2023 година.Договорите за испорака ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Инфлацијата во САД, мерена преку растот на потрошувачките цени, во ноември се зголеми за 6,8 отсто на годишно ниво, што е највисоко во изминатите 39 години, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Годишната инфлација во Германија надмина пет проценти во ноември, пред се поради ниската споредбена база и повисоките цени на енергијата и храната, се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Поголемиот ризик со кој се соочува глобалната економија до крајот на 2022 година може да биде стагнација наместо стагфлација, бидејќи ценовните притисоци ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дефинитивно е јасно кои се селекциите кои се пласираа од 13-тото до 22-рото место на Европското првенство во ракомет во Унгарија и во Словачка. Македонија ...
сите 697 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 647 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 205 | | | веќе видена

Владата попладнево на трета седница донесе одлука за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во основните училишта во услови на ...
сите 294 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во емисијата 24 анализа новата влада ја оцени како влада на која треба да и се даде шанса. Зависи каква ќе биде кохезијата во ...
сите 230 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 234 | | | веќе видена

На крајот од прес конференцијата помеѓу премиерите на Македонија и Бугарија, Димитар Ковачевски и Кирил Петков се случи еден интересен момент. Од Бугарија, ...
сите 95 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали КАФЕТО СТАНУВА ЛУКСУЗ? Цените највисоки во последните 10 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: