Две илјади луѓе одат во карантин поради омикрон

2 копии

Бен Осборн, директор на фармацевтската компанија „Фајзер“, изјавил дека веројатно ќе ни требаат засилувачки дози вакцина против Ковид-19 во наредните години, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Над 43 случаи заразени со омикрон сојот на коронавирус во САД се целосно вакцинирани, а третина дури добиле и дополнителна доза, соопштија Центрите за контрола ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Јужноафриканските научници денеска соопштија дека сè уште нема видливи знаци дека сојот омикрон на коронавирусот предизвикува потешка болест. Јужна Африка кон ...
| | веќе видена | слични

Омикрон сојот на коронавирусот е 4,2 пати позаразен во раната фаза во однос на делта сојот, покажува студијата на јапонските научници кои го советуваат ...
| | веќе видена | слични

Новата варијанта на коронавирусот, сојот омикрон е 4,2 пати позаразен од делтата, покажува новото истражување на јапонскиот научник Хироши Нишиура, кој е и ...
| | веќе видена | слични

Нивото на заштита кај омикрон сојот е за 20 проценти понизок од она што го пружа третата доза на вакцина против делта сојот, но се уште нема показатели дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јужна Африка кон крајот на минатиот месец го предупреди светот за новиот сој на коронавирусот, што го доби името омикрон, зголемувајќи го алармот дека многу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ имаше средба со премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков. На ...
сите 199 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 35 | | | веќе видена

Во првите два и пол месеци од мандатот, Данела Арсовска нема ниту еден проект во интерес на граѓаните на Град Скопје. Нејзината најава дека ќе реконструира ...
сите 220 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен изрази надеж дека САД нема да мораат да воведат санкции кон Русија, но повтори дека Вашингтон е „подготвен за ...
сите 335 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две илјади луѓе одат во карантин поради омикрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: