7 ПОЧИНАТИ и 342 ЗАРАЗЕНИ од КОВИД-19

3 копии
2 копии

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.608 тестирања, а ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска ја прими третата доза вакцина против ковид 19. Масовната вакцинација е најсигурниот и најбезбеден начин за справување ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Надлежните и натаму апелираат граѓаните да се вакцинираат, бидејќи, како што посочуваат, само така ќе се дојде до колективен имунитет и ќе се спречи ширење на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на државата, Стево Пендеровски ја прими и третата доза од вакцината против ковид. Тој денеска, заедно со вработените во Кабинетот ја примија ...
| | веќе видена | слични

Бројот на активни ковид случаи во земјава изнесува 5.620 пациенти, посочуваат од Министерството за здравство, согласно податовите на ИЈЗ, и апелираат до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 513 | | | веќе видена

Судот доцна синоќа му одреди 30-дневен притвор на 22-годишниот Јордан Ѓ. кој со автомобил „цитроен Ц4“ ја усмрти 24-годишната радовишанка Викторија Николова, а ...
сите 162 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

„Естонија, Летонија и Литванија и нивните сојузници работат заедно за брзо предавање на безбедносната помош на Украина“, се вели во соопштението. Естонија ќе ...
сите 359 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

7 ПОЧИНАТИ и 342 ЗАРАЗЕНИ од КОВИД-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: