МИЛЕ ЗЕЧЕВИЌ НЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ЛИДЕР НА СДСМ - ова не значи дека ќе останам настрана од клучните процеси за мојата партија


Миле Зечевиќ, долгогодишен истакнат член на СДСМ, и поранешен организациски секретар на партијата, реши да не се кандидира на партиските избори за лидер на ...
| | веќе видена | слични

Утре 12 декември, партиските членови и претставници на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ ќе бираат лидери на сопствените партии. Фросина Ременски, Димитар Ковачевски и ...
| | веќе видена | слични

Мотивирање и обединување на членството за активно вклучување во работата на партијата со цел СДСМ да се врати на нивото на резултати што ги имаше пред ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Ќе ги мотивираме и обединиме членовите на партијата активно да се вклучат и работат со цел СДСМ да ја вратиме на ниво на резултати коишто ги имавме пред ...
| | веќе видена | слични

Тројцата кандидати вечерва беа гости во „Само вистина“, а еве дел од нивните ставови и очекувања.. Погледнете го интервјуто со Димитар Ковачевски овде , ...
| | веќе видена | слични

Јован Деспотовски е актуелен в.д. директор на Дирекцијата за развојни технолошки зони. Тој е дипломиран економист од Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во ...
| | веќе видена | слични

Фросина Ременски дипломирала на Институтот за социологија при Филозофскиот факултет во Скопје, каде што магистрирала и докторирала од областа на безбедноста. ...
| | веќе видена | слични

Кандидатката за лидер на СДСМ, Фросина Ременски со фудбалски жаргон објаснува дали некој од кандидатите за претседател на партијата има предност пред изборите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На пратениците им е дадена пауза од половина час од страна на претседателот на Собранието Талат Џафери, кој повика на координација за завршниот дел од ...
сите 448 | | | веќе видена

Градоначалничката на ВМРО ДПМНЕ, Данела Арсовска, ги заборави скопјани, заборави на проблемите и заборави на своите ветувања пред граѓаните. Се наближуваат 82 ...
сите 557 | | | веќе видена

Во текот на вториот ден од собраниската седница за избор на влада, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ и потпретседател на партијата Александар Николоски реплицираше на ...
сите 342 | | | веќе видена

Во програмата „Зборувај сега“ на БНТ, поранешниот преговарач на македонската Влада Владо Бучковски коментира дека сè уште верува дека клучот за напредок меѓу ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИЛЕ ЗЕЧЕВИЌ НЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ЛИДЕР НА СДСМ - ова не значи дека ќе останам настрана од клучните процеси за мојата партија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: