Нови 342 случаи на КОВИД-19, оздравени 348, починале 7 лица

8 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска ја прими третата доза вакцина против ковид 19. Масовната вакцинација е најсигурниот и најбезбеден начин за справување ...
| | веќе видена | слични
12 копии
9 копии

Надлежните и натаму апелираат граѓаните да се вакцинираат, бидејќи, како што посочуваат, само така ќе се дојде до колективен имунитет и ќе се спречи ширење на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на државата, Стево Пендеровски ја прими и третата доза од вакцината против ковид. Тој денеска, заедно со вработените во Кабинетот ја примија ...
| | веќе видена | слични

Бројот на активни ковид случаи во земјава изнесува 5.620 пациенти, посочуваат од Министерството за здравство, согласно податовите на ИЈЗ, и апелираат до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Досега во земјава не е регистриран случај со омикрон сојот на Ковид-19. Се уште доминантен е делта сојот, како кај нас, така и во дел од државите во регионот. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Факт е дека парите обезбедени од Светска банка стојат и не ги користи никој, затоа што на СДСМ и ДУИ им пречи тоа што најголем дел од општините ги раководат ...
сите 495 | | | веќе видена

На 18 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира голем анти - владин протест. Извршниот комитет на партијата донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се ...
сите 193 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 484 | | | веќе видена

Украинската војска измината ноќ работеше на евакуација на преостанатите борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, каде тримесечното руско бомбардирање ...
сите 251 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 342 случаи на КОВИД-19, оздравени 348, починале 7 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: