Координирана акција за отстранување на нелегалните продавачи од улиците и околу пазарите во Струмица

Локалниот совет за превенција со кординирана акција на државните и општинските органи и институции ќе ги отстранува нелегалните продавачи од улицата и околу ...
| | веќе видена | слични

Охридската Локална самоуправа и надлежните институци одржаа состанок и договорија мерки за одржување на проодност на патиштата во зимски услови. Општинските ...
| | веќе видена | слични

Секторот за инспекциски надзор при Општина Тетово преку соопштение информираше дека нивни инспектори при увид на терен се соочиле со проблеми на терен, а ...
| | веќе видена | слични

Секторот за инспекциски надзор во Општина Тетово информира дека нивни инспектори при увид на терен се соочиле со проблеми, а воедно бара поголема внимателност ...
| | веќе видена | слични

Од осигурителните компании велат дека процедурата е многу едноставна. Доколку на возач му се случи сообраќајна несреќа со диво животно, првенствено што треба ...
| | веќе видена | слични

Институциите одлучија да и стават крај на уличната трговија во Струмица и узурпацијата на јавните сообраќајни и пешачки површини. Долгогодишниот проблем ќе се ...
| | веќе видена | слични

Полицијата со комунални инспектори и редари, но и преставници од пазарната инспекција и агенцијата за храна и ветеринарство секојдневно ке прават контроли за ...
| | веќе видена | слични

Секој социјален момент е важен и го почитувам, но на ниту еден начин и ниту во еден момент нема да дозволам тој да доведе до неред и анархија во општина ...
| | веќе видена | слични

Останато

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
сите 479 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај ...
сите 213 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
сите 669 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 201 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Координирана акција за отстранување на нелегалните продавачи од улиците и околу пазарите во Струмица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: