Барбадос ја прогласи Ријана за национална хероина

Чудесниот остров на белиот песок и карневалите привлекува сè повеќе туристи. 15 интересни работи кои можеби не сте ги знаеле за Барбадос: 1. Барбадос е ...
| | веќе видена | слични

КРАЛИЦАТА Елизабета Втора се уште е на тронот на британската монархија. Меѓутоа, во последно време, ако не често, а секако почесто од вообичаено, се случува да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 714 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Барбадос ја прогласи Ријана за национална хероина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: