За првпат во нашата земја бесплатни интерактивни онлајн обуки за сајбер-безбедност овозможени од MKD-CIRT


 Секоја организација треба да се грижи за своите податоци исто како и за управувањето со ризиците од користење на онлајн услуги и секој треба да следи некои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Софтверска грешка, која корисниците почнаа да ја користат во онлајн играта Minecraft, станува голема закана за системите ширум светот, пренесува Асошиејтед ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Време зa читање: < 1 минутa Глобалните напади со злонамерен софтвер се зголемени за 151 отсто во првата половина на 2021 година во споредба со 2020 година. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

Активната блокада во Собрание е многу значајна за нас затоа што ги блокираме сите штетни политики кои власта сака да ги преземе и тука се закони и некои ...
сите 514 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 260 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 817 | | | веќе видена

Во полициската станица во Драчево било пријавено дека на улицата „Малешевска", К.В. (67) од Скопје испукал два куршуми од пиштол и повредил куче, сопственост ...
сите 448 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 354 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 477 | | | веќе видена

Северна Кореја петти ден по ред објави дека има повеќе од 200.000 новозаразени пациенти кои страдаат од треска предизвикана од епидемијата на Ковид-19, со што ...
сите 298 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За првпат во нашата земја бесплатни интерактивни онлајн обуки за сајбер-безбедност овозможени од MKD-CIRT

Од:
До кого (е-маил):
Порака: