Moџо Килингтон: „Уништување“ е роман за потрагата по себе и пропаѓањето на соништата што сме ги имале

Во еден здив, за само пет дена, додека интензивно го држела инспирацијата, авторот, сценарист и активист на социјалните мрежи Божидар Божиновски, познат како ...
| | веќе видена | слични

Пријатели, соработници и јавни личности вчеравечер дојдоа на промоцијата на книгата „Торонто експрес“ на авторот Зоран Спасов Ѕоф во книжарницата „Литература“ ...
| | веќе видена | слични

Со кратка сцена која ја играше актерот Александар Микиќ, денес во МНТ беше најавена премиерата на „Торонто експрес“. Урнебесна комедија чија премиера е на 15 ...
| | веќе видена | слични

„Торонто експрес“ е монодрамата со Александар Микиќ, работена по збирката есеи „Тибам штркот“ на Зоран Спасов-Ѕоф, во режија на Јордан Симонов, која премиерно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новата книга „Торонто експрес (Тибам штркот апдејт)“ од Зоран Спасов-Ѕоф ќе биде промовирана во вторник, со почеток во 20 часот, во книжарницата „Литература ...
| | веќе видена | слични

На 7 декември во 11 часот во МНТ, ќе се одржи генералната проба, а воедно и прес-конференција за комедијата „Торонто експрес“, работена според збирката есеи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавна покана и до БЕСА и до сите опозиционери, и до сите граѓани да се приклучат на протестот на 18-ти јуни. Затоа што тој нема да биде протест на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 442 | | | веќе видена

Руското Министерство за одбрана вечерва соопшти дека фабриката „Азовстал“ во Мариупол е целосно ослободена. -Територијата на металуршката фабрика „Азовстал“ во ...
сите 315 | | | веќе видена

Женскиот ракометен клуб Кометал Ѓорче Петров пред 20 години ја освои европската титула во женската Лига на шампиони. Поводот од 20 години вчера беше прославен ...
сите 125 | | | веќе видена

Северна Кореја петти ден по ред објави дека има повеќе од 200.000 новозаразени пациенти кои страдаат од треска предизвикана од епидемијата на Ковид-19, со што ...
сите 358 | | | веќе видена

ИМА ПРЕСУДИ ЗА РУШЕЊЕТО НА КОСМОС Никола Груевски доби казна затвор првостепено од девет години за рушењето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ поради ...
сите 53 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски вчера предложи да се воспостави формален договор со сојузничките земји за обезбедување компензација од Русија за ...
сите 98 | | | веќе видена

Особено ги ценам напорите кои Франција ги вложува во насока на одблокирање на евроинтегративниот процес преку одржување на првите меѓувладини седници со ...
сите 341 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Moџо Килингтон: „Уништување“ е роман за потрагата по себе и пропаѓањето на соништата што сме ги имале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: