Кина ја гради најголемата фабрика за зелена водород

3 копии

Франција планира да инвестира осум милијарди евра во заеднички европски инвестициски проекти во секторите на полупроводници, батерии, водород и здравство, ...
| | веќе видена | слични

Volkswagen планира да произведува само возила со нулта емисија до 2040 година. Компанијата пред неколку часа објави три клучни партнерства поврзани со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Замената на фосилните горива со технологии со ниска содржина на јаглерод ќе бара осум пати повеќе инвестиции во обновливи извори на енергија и ќе предизвика ...
| | веќе видена | слични

Има многу детали за дообјаснување околу насловот и понасловот на оваа вест, кои на многумина ќе им звучат како првоаприлска шега. Но, сé е вистина. Тајванската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 279 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 117 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери за на 10 февруари ја закажа седницата на која ќе треба да се разгледува предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на ...
сите 357 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина ја гради најголемата фабрика за зелена водород

Од:
До кого (е-маил):
Порака: